Trump prowadził kampanię w Lumberton i obiecał federalne uznanie Lumbees . Dokładność odpytywania Wynoszący około 1–2 pkt. Nieprecyzyjne sondaże doprowadziły do ​​zmian w kampaniach i decyzjach dotyczących pozyskiwania funduszy gbp zarówno dla Demokratów, jak i Republikanów. Analityk wyborczy Nate Silver z FiveThirtyEight stwierdził, że błąd w sondażach był całkowicie normalny według standardów historycznych i kwestionuje narrację, że sondaże były błędne.

Barrett poproszony o recuse się z Pensylwanii Spór głosowania

W Montanie, podczas gdy stan wybrał Trumpa, hrabstwa pokrywające się z rezerwacjami Blackfeet , Fort Belknap , Crow i Northern Cheyenne stały się niebieskie. Ten sam wzór posiada w Południowej Dakoty: powiaty nakładających ziemie Stałego rock Sioux , Cheyenne River Sioux , Oglala Sioux , Rosebud Sioux i Crow Creek plemion poszedł do Biden.

Następnie Trump napisał na Twitterze: „NICZEGO nie przyznam! Przed nami długa droga”. Bez formalnej certyfikacji GSA lub „potwierdzenia” zwycięzcy wyborów, oficjalny proces przejścia został opóźniony. 23 listopada Murphy uznał Bidena za zwycięzcę i powiedział, że administracja Trumpa rozpocznie formalny proces transformacji. Trump powiedział, że poinstruował swoją administrację, aby „zrobiła to, co trzeba”, ale nie ustąpił i wskazał, że zamierza kontynuować walkę o obalenie wyników wyborów.

Senat Zdecydował, Że Proces O Impeachment Trumpa Jest Zgodny Z Konstytucją

Zobacz też: Republikańskie reakcje na twierdzenia Donalda Trumpa o oszustwach wyborczych w 2020 roku Wniosek Texas przeciwko Pensylwanii , w którym wezwano Sąd Najwyższy do unieważnienia wyborów, oraz sprawozdanie amicus curiae z 17 stanów W listopadzie Trump skoncentrował swoje wysiłki na próbie opóźnienia wydawania świadectw w hrabstwach i stanach. Nadal wywierał presję na wybranych republikanów w Michigan, Georgii i Pensylwanii, podejmując bezprecedensową próbę obalenia wyniku wyborów. Komentatorzy opisali działania Trumpa jako próbę zamachu stanu lub zamachu własnego .

Audyt zakończył się 19 listopada i potwierdził przewagę Bidena głosami. Kampania Trumpa zażądała ponownego przeliczenia maszyny, co oszacowano, że kosztowało podatników dolarów w jednym tylko hrabstwie Georgia. Ta relacja potwierdziła zwycięstwo Bidena w tym stanie po raz trzeci.

Fałszywe twierdzenia o firmie krążyły w mediach społecznościowych, wzmocnione kilkunastoma tweetami lub retweetami Trumpa. Dezinformacja kampania poproszony zagrożenia i prześladowania pracowników Dominium. Sondaż z grudnia 2020 r. Pokazał, że 77% Republikanów uważa, że ​​podczas wyborów doszło do powszechnych oszustw. 35% niezależnych wyborców stwierdziło również, że wierzy, że miały miejsce powszechne oszustwa wyborcze. Ogółem 60% Amerykanów uważało zwycięstwo Bidena za uzasadnione, 34% nie, a 6% było niepewnych. Inny sondaż przeprowadzony pod koniec grudnia pokazał podobny wynik, przy czym 62% ankietowanych Amerykanów uważa, że ​​Biden jest prawowitym zwycięzcą wyborów, podczas gdy 37% nie.

Drukuj Lub Eksportuj

Sugestia, aby stanowe ciała ustawodawcze wybierały wyborców Kolegium Elektorów W Pensylwanii osobisty prawnik prezydenta, Rudy Giuliani, zwrócił się do sędziego federalnego o rozważenie nakazania organowi ustawodawczemu stanowego wyboru elektorów. Lawrence Lessig zauważył, że chociaż Konstytucja przyznaje stanowym organom ustawodawczym decydowanie o sposobie wyboru wyborców, w tym prawo do ich bezpośredniego powoływania, art. 1 pkt 4 daje Kongresowi uprawnienia do decydowania o tym, kiedy wyborcy muszą być mianowani. wyznaczony na dzień wyborów , co oznacza, że ​​ciała ustawodawcze nie mogą zmienić sposobu powoływania wyborców na wybory po tej dacie. Próby opóźnienia lub odrzucenia wyników wyborów Główny artykuł: Próby obalenia wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku

Grupa weszła do izb Izby Reprezentantów i Senatu oraz zdewastowała biura. Trump został oskarżony o podżeganie do przemocy swoją retoryką, co zostało wzmocnione artykułem o oskarżeniu złożonym 13 stycznia za „podżeganie do powstania”. Kongres zebrał się ponownie tej samej nocy, po oczyszczeniu Kapitolu z intruzów. Senat wznowił posiedzenie 6 stycznia około godziny 20, aby zakończyć debatę nad sprzeciwem wobec elektorów z Arizony. Uwzględniono również zastrzeżenia do elektorów z Pensylwanii. Wspólna sesja zakończyła się na krótko przed 4:00 w czwartek 7 stycznia, ogłaszając Bidena zwycięzcą. 11 stycznia 2021 r.

Najsłynniejszy Klimatolog Idzie Na Wojnę Z Usa

godzinie 12:30 czasu wschodniego Biden wygłosił krótkie przemówienie, w którym wezwał swoich zwolenników do cierpliwości podczas liczenia głosów i powiedział, że wierzy, iż jest „na dobrej drodze do wygrania tych wyborów”. Kampania Bidena potępiła te próby, twierdząc, że kampania Trumpa była zaangażowana w „nagą próbę odebrania demokratycznych praw obywatelom amerykańskim”.

Na przykład Donald Trump zmienił kolor Westminster w Kalifornii z niebieskiego na czerwony dzięki poparciu amerykańskich wietnamskich wyborców. Wielu indyjskich Amerykanów identyfikowało się z Kamalą Harris, ale inni aprobowali antymuzułmańską retorykę Donalda Trumpa i poparcie indyjskiego premiera Narendry Modi . Amerykańscy wyborcy wywodzący się z Indii Dane z FiveThirtyEight wskazują, że 65% indyjskich wyborców poparło Joe Bidena, a 28% Donalda Trumpa. Był jedynym światowym przywódcą, który całym sercem poparł Donalda Trumpa. Indyjskie organizacje prawicowe, takie jak hinduskiej Sena miał przeprowadzić specjalne havans i pudże zwycięstwa wyborczego Trumpa. Podczas szturmu na Kapitol Stanów Zjednoczonych w 2021 r.

Sędzia orzekł, że nie przedstawiono żadnych dowodów na spóźnienie kart do głosowania. Sędzia ten zauważył również, że oficjalna skarga nie wskazywała „dlaczego”, „kiedy, gdzie lub przez kogo” obserwator wyborów został rzekomo zablokowany w obserwowaniu liczenia głosów w Michigan. 6 listopada Biden objął prowadzenie w Pensylwanii i Gruzji, ponieważ stany nadal liczyły głosy, a głosy nieobecne w tych stanach zdecydowanie faworyzowały Bidena. Ze względu na niewielki margines między Bidenem i Trumpem w stanie, sekretarz stanu Gruzji Brad Raffensperger ogłosił 6 listopada, że ​​ponowne przeliczenie zostanie przeprowadzone w Gruzji. W tamtym momencie Gruzja nie widziała „żadnych powszechnych nieprawidłowości” w tych wyborach, jak twierdzi szef systemu głosowania w stanie Gabriel Sterling . Według CNN osoby bliskie Donaldowi Trumpowi, takie jak jego zięć i starszy doradca Jared Kushner oraz jego żona Melania Trump , zachęcali go do zaakceptowania porażki.

Następnie zaprosił członków legislatury stanu Michigan do Białego Domu, gdzie odrzucili jego sugestię, aby wybrać nową listę elektorów. Przywódcy Demokratów w Kongresie, wierząc, że Trump „angażował się w nakłanianie do popełnienia szeregu zbrodni wyborczych lub spisek w celu ich popełnienia”, zażądali zbadania tego incydentu przez FBI. Ponadto, podczas gdy niektórzy Republikanie z Izby Reprezentantów próbowali bronić wezwania Trumpa do Gruzji, Demokraci rozpoczęli przygotowywanie rezolucji w sprawie wotum nieufności .

Barrett poproszony o recuse się z Pensylwanii Spór głosowania

11 listopada sekretarz stanu Georgia, Brad Raffensperger, zarządził ponowne przeliczenie głosów w całym stanie, jako uzupełnienie normalnego procesu audytu. W tym czasie Biden miał przewagę głosów, czyli 0,3% w stanie.

Nawet po oddaniu głosów wyborczych i odrzuceniu jego pozwów o unieważnienie wyborów przez co najmniej 86 sędziów, Trump odmówił przyznania się do porażki. Zaświadczenie o głosowaniu Kolegium Elektorów Główne artykuły: 2021 Stany Zjednoczone Kolegium Elektorów głos i 2021 Szturm na Kapitolu

Odmowa Trumpa do ustąpienia Wczesnym rankiem 4 listopada, kiedy w wielu stanach wciąż trwają liczenie głosów, Trump twierdził, że wygrał. Przez tygodnie po ogłoszeniu przez sieci wyborów Bidena Trump odmawiał uznania, że ​​Biden wygrał . Biden określił odmowę Trumpa jako „wstyd”. General Administration Services blokuje przygotowania do przekazania władzy z postępowania. Biały Dom nakazał agencjom rządowym, aby w żaden sposób nie współpracowały z zespołem przejściowym Bidena. Trump potwierdził zwycięstwo Bidena w tweecie 15 listopada, chociaż odmówił ustąpienia i obwinił swoją przegraną o oszustwo, stwierdzając: „Wygrał, ponieważ wybory zostały sfałszowane”.

Trump i jego sojusznicy ponieśli około 50 strat prawnych w ciągu czterech tygodni od rozpoczęcia sporu. Wobec tych porażek prawnych Trump zaczął stosować „publiczną kampanię nacisku na stanowych i lokalnych republikańskich urzędników, aby manipulowali systemem wyborczym w jego imieniu”.

Barrett poproszony o recuse się z Pensylwanii Spór głosowania

‹ Rozważa się usunięcie poniższego szablonu ( Stanowe wyniki wyborów prezydenckich w USA w 2020 r. ). Zobacz szablony do dyskusji, które pomogą osiągnąć konsensus. Tę stronę ostatnio edytowano 10 lutego 2021 o 01:33 Tekst jest dostępny na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike ; mogą obowiązywać dodatkowe warunki. Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na Warunki użytkowania i Politykę prywatności .

Zobacz także: Próby obalenia wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku Wyborcy oddali głosy w szkole Roosevelt High School zarówno w sprzedaży detalicznej akcje w Des Moines w stanie Iowa W tych stanach wyniki były opóźnione ze względu na lokalne przepisy dotyczące liczenia nadesłanych głosów.

Filmowa Spółka Stępnia Nie Ma Prawie Nic

Na przykład w hrabstwie Oglala Lakota , które pokrywa się z rezerwatem Indian Pine Ridge , Biden zdobył 88% głosów. Najsilniejszy występ Trumpa należał https://dowjonesrisk.com/ do plemienia Lumbee z Północnej Karoliny , gdzie zdobył zdecydowaną większość w hrabstwie Robeson i zmienił Scotland County z niebieskiego na czerwony.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *